Yemek Odası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Yemek Odası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Yemek odası almak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de, yemek odası alırken nelere dikkat edilmeli sorusudur. Her şeyden önce şunu iyi belirtmek gerekir ki, insanlar hayatı boyunca ortalama 4 ya da 5 kez mobilya alışverişine çıkarlar. Mobilya alışverişine çıkan kişilerin bu konu ile ilgili hiç bir bilgi ve deneyimi yoktur.

Gezerek öğrenseler de çoğu zaman yanlış seçimlerde bulunarak, beğenmedikleri ya da oturma odalarına uygun olmayan yemek odası modeli seçebilirler. Kişilerin böyle durumlara maruz kalmaması için yemek odası tercihleri hakkında işlerine yarayan gerçek bilgiler aktarmakta fayda olacaktır.                                   

Yemek Odası Alırken Nelere Dikkat EdilmelidirMobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yemek odası seçerken nelere dikkat edilmeli, konusunu ele almadan önce yemek odası dekorasyonu ile ilgili bilmeniz gerekenleri kısaca özetleyelim. Yemek odası günlük hayatta ve özel davetlerinizde size ve misafirlerinize keyif ve enerji veren unsur olduğundan dolayı şık ve gösterişli en önemlisi konforlu olması gerekiyor.

Hem aile sofralarınızı hem de özel davetlerin organize edildiği alanların olmazsa olmazları olan yemek odalarında doğru tercihler yapıldığında keyifler anlar yaşarsınız. Günün her öğününde sizleri arzu ettiğiniz gibi ağırlayacak ve özel davetlerinizde misafirlerinizi rahat ve konforlu hissettirebilecek şekilde dizayn  edilmelidir.

Özellikle yemek odanızı dekora ederken renk ve model seçimine dikkat etmeniz gerekir. Renk ve modeller kendinizi ve evinizi yansıtabilmesi açısından doğru çözümler sunmasını yanı sıra, yemek saatlerinizi de keyifle doldurabilmesi gerekir.


Ev Eşyası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek odası seçerken nelere dikkat edilmeli diyorsanız renk ve model seçimine dikkat edilmesi gerektiğini belirtmek isteriz. Yemek odalarında genellikle tercihler aydınlık renklerden yanadır. Fakat yemek odası mobilyalarının stiline göre farklı renkler de kullanılabilir. Özellikle iştah açıcı renkler tercih edilmelidir. Sarı, kırmızı ve turuncu renkler birçok kişinin sevdiği iştah açıcı renklerdir.

Ahşap renkli ya da ve Country tarzda olan modellere açık kahverengi, kırık beyaz yeşil ve mavi gibi doğanın her yerinde bulunan iştah açıcı renkler tercih edilebilir. Minimalist çizgisi olan modern yemek odalarında ise bu modeller beyaz ya da siyah tonlarında olduğundan dolayı parlak ve canlı renklerin kullanılması daha doğru bir adım olacaktır. Doğru renk seçimi sayesinde yemek odası olduğundan daha geniş gösterilebilir.

Maltepe
Pendik